Patronalne 2017

Jak co roku uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to dla KSM-owiczów Święto Patronalne.

 

Tradycyjnie już, obchody diecezjalne odbyły się w sobotę i rozpoczęły się uroczystą Galą, która była podsumowaniem roku pracy Stowarzyszenia. Podczas niej wyróżniono 8 osób, które w sposób szczególny wyróżniły się w realizowaniu Słów Roty Przyrzeczenia. I tak, w poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:

"Całym życiem" - Anna i Mirosław Boruch

"Wiernie" - Monika Pyc

"Służyć Bogu" - Agata Czępińska

"Służyć Kościołowi" - ks. Łukasz Stasiewicz

"Służyć Ojczyźnie" - KSM Studencki

"Czynić dobro ludziom" - Iwona Derecka, Aleksandra Starzomska

"Być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży" - Monika Zioło

 

Gala ta była również momentem podsumowania i oficjalnego zakończenia szkolenia liderskiego. Ukończyło je 23 osoby, z czego 4 z wyróżnieniem:

Paulina Błaszczuk, Agnieszka Grądecka, Gabriela Jamuła i Aneta Łucjanek.

 

Momentem kulminacyjnym tego dnia była oczywiście Msza Święta, której przewodniczył ks. Adam Bab, Wikariusz Biskupi do spraw Młodzieży, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Gap - Asystent Diecezjalny KSM. Tradycyjnie podczas Mszy Świętej wszyscy KSM-owicze wypowiedzieli słowa Roty Przyrzeczenia:

"Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym swoim życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Czynić dobro ludziom. Być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży."

 

W ten sposób Przyrzeczenie odnowili Członkowie KSM, a w szeregi Stowarzyszenia wstąpiły 64 osoby.

 

Zakończeniem Dnia było Uwielbienie.

 

Niedziela to od kilku lat dzień, w którym oddziały obchodzą Święto Patronalne w parafiach spotykając się lub organizując akcje dla Parafian.