Przez cnotę, naukę i pracę, służyć
Bogu i Ojczyźnie

- GOTÓW!

  • Przekaż 1% na KSM

Pakiety formacyjne

Pakiet formacyjny powstał w celu ujednolicenia formacji oddziałów całej archidiecezji. Inspirację do tworzenia tematów czerpiemy z słów papieża Franciszka do młodych, starając się równocześnie odpowiadać na bieżące potrzeby i problemy młodych, by jak najlepiej zrozumieć nasze miejsce w Kościele i świecie oraz potrafić się w nim świadomie określić.

Każde spotkanie staje się dla nas szansą do dyskusji, poznania Pana Boga i Jego miłości oraz na bliskość z drugim człowiekiem. Daje możliwość realnego stawania się dojrzałym chrześcijaninem
i wiernym KSM-owiczem.

Tegoroczny pakiet opiera się na Orędziu papieża Franciszka, przygotowującego młodych do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” Rozpoczynając modlitwą, wędrujemy przez uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy, starając się wcielać je w czyn.

 

Autorami konspektów są członkowie Sekcji Formacyjnej KSM. Nad jego tworzeniem i realizacją czuwa Z-ca Asystenta Archidiecezjalnego KSM AL., ks. Krzysztof Krzaczek.

Członkami Sekcji Formacyjnej są obecnie: Dominika Borkowska, Karolina Chęć, Klaudia Frączek, Aleksandra Pacholik, Agnieszka Próchniak, Robert Pyc, Aleksandra Starzomska, Katarzyna Szczepanik, Wiktor Terelak, Olga Wachowiec, Maciej Zieńkowski i Joanna Żytek.

Autorami konspektów są Instruktorzy KSM AL.

 

 

Pakiet startowy to zestaw prostych konspektów „na dobry początek”. Warto by sięgnęły do niego nowo powstałe oddziały. Porusza tematy ważne przy zawiązywaniu wspólnoty. Konspekty zostały stworzone w prosty sposób co ułatwia prowadzenie po raz pierwszy spotkań.

 

 

Pakiety formacyjne:

2012

 

luty - czerwiec 2012

 

wrzesień 2012 - styczeń 2013

 

luty - czerwiec 2013

 

wrzesień 2013 - styczeń 2014

 

luty - czerwiec 2014

 

wrzesień 2014 - styczeń 2015

 

luty - czerwiec 2015

 

wrzesień 2015 - styczeń 2016

 

marzec - czerwiec 2016

 

grudzień 2016 - styczeń 2017

 

styczeń - czerwiec 2017