godlo

Przedstawiamy przegląd wizyt w oddziałach KSM AL, z którymi spotkaliśmy się w grudniu 2018r.

Wizyta w Puławach (6 grudnia)

6 grudnia Ania i Dominika odwiedziły Parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, gdzie spotyka się grupa młodzieży, tworząca nowy oddział KSM. Na początku poprowadzone było kilka zabaw integracyjnych, następnie krótka prezentacja, która odpowiadała na pytania: Czym jest KSM? Jakie są jego cele i filary? Jak funkcjonuje nasze Stowarzyszenie? Na koniec dziewczyny powiedziały krótkie świadectwa ich drogi wiary i drogi w KSM-ie. Dziękujemy za zaproszenie!

received 677453599318188


Wizyta w oddziale „Źródło” z Łęcznej (7 grudnia)

7 grudnia wraz z Dominiką odwiedziłyśmy oddział „Źródło” z Łęcznej. Na początku spotkania medytowaliśmy fragment niedzielnej Ewangelii – jest to tradycja tego oddziału. Po medytacji przeszliśmy do tematu spotkania, czyli do autorytetów. Zastanawialiśmy się czy dobrze rozumiemy to słowo, czy mamy kogoś kogo możemy uznać za autorytet oraz mówiliśmy o tym czy różni się autorytet od idola. Dziękujemy za bardzo owocne spotkanie!

przegląd miesiąca grudzień Łęczna


Wizyta w oddziale „Aurum Fidei” z Lublina (8 grudnia)

Spotkanie dnia 8 grudnia 2018r. zapoczątkowało nową erę w naszej egzystencji: staliśmy się PRAWDZIWYM ODDZIAŁEM. Odwiedzili nas członkowie zarządu - Gosia i Bartek - zatwierdzili nasz oddział i przeprowadzili głosowanie, w wyniku którego sporo się u nas pozmieniało. Mianowicie od dnia dzisiejszego:

-prezes to Michał Mielnik

-zastępca - Wiktoria Marucha

-skarbnik - Michał Maciąg

-sekretarz - Julia Sadurska.

Bardzo gratulujemy Wam ze względu na zdobyte funkcje! Mamy szczerą nadzieję, że przyjemnością dla Was będzie angażowanie się w życie oddziału i praca z nim.

47575738 2158873451044208 1416112835603202048 n


Wizyta w Puławach (13 grudnia)

W czwartek 13 grudnia odbyło się spotkanie w nowo powstającym oddziale w Puławach przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Spotkanie rozpoczęliśmy od integracji, dzięki której mogliśmy się lepiej poznać. Następnie zastanawialiśmy się nad tym, jak być dobrym chrześcijaninem, czyli jak być dobrym KSMowiczem. Szukaliśmy sposobów, co zrobić, aby stać się takim człowiekiem.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie! Do zobaczenia!


Wizyta w oddziale z Piask (14 grudnia)

14 grudnia Dominika i Kasia odwiedziły oddział w Piaskach. Na spotkaniu rozmawialiśmy o wspólnocie. Na początku dziewczyny poprowadziły kilka zabaw integracyjnych, które wprowadziły w tematykę. Następnie wspólnie, poprzez różne zadania zastanawialiśmy się: Czym charakteryzuje się wspólnota, zwłaszcza KSM? Co każdy człowiek może dać wspólnocie oraz jak budować dobre relacje między sobą w grupie? Dziękujemy oddziałowi za zaproszenie!

received 352343902256478


Wizyta w oddziale „Soli Deo” z Wilkołaza (14 grudnia)

Rorate Caeli... to pieśń, która rozbrzmiewa we wszystkich kościołach na rozpoczęcie Rorat. Jej tekst, który ma w sobie bardzo głęboką treść stał się tematem spotkania, które Ania i Robert poprowadzili 14 grudnia w Wilkołazie.

Po krótkiej integracji i rozważaniu nad kolejnymi strofami pieśni uczestnicy medytowali fragment Ewangelii przygotowując się tym samym do przeżycia Niedzielnej Mszy Świętej.

Serdecznie dziękujemy oddziałowi za niezwykle ciepłe przyjęcie i życzymy wielu łask i owocnego działania.

Ps. Spotkanie było tak absorbujące, że zapomnieliśmy o zrobieniu zdjęcia za co przepraszamy.


Wizyta w oddziale „Fili Dei” z Garbowa (14 grudnia)

W piątek 14 grudnia Aneta i Jacek odwiedzili oddział "Filii Dei" w Garbowie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia wyborów uzupełniających na funkcję sekretarza, którym została Kamila. Następnie podzieliśmy się naszą drogą KSMową, jak to było u nas na samym początku.

Nowemu sekretarzowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Dziękujemy za miłe przyjęcie!

50016816 743858635995189 7719134027185127424 n


  Dziękujemy za każde miłe przyjęcie! Do zobaczenia w waszych salkach w nowym roku!