godlo

Przedstawiamy przegląd wizyt w oddziałach KSM AL, z którymi spotkaliśmy się w czerwcu 2018r.

Wizyta w Cycowie (1 czerwca) 

W pierwszy piątek czerwca Dominika i Ania wybrały się do Cycowa na spotkanie z nowo powstającym  oddziałem. Po Mszy Świętej oraz nabożeństwie pierwszopiątkowym wspólnie z ekipą ośmiu osób przeszliśmy do salki, w której mieliśmy szansę się lepiej poznać oraz podzielić swoim doświadczeniem bycia w  KSM-ie. Rozmawialiśmy także o tym, jak powinna wyglądać prawdziwa wspólnota, co ją charakteryzuje i w jaki sposób o nią dbać. Mamy nadzieję, że oddział w Cycowie, po wakacjach będzie działać z wielką mocą. Czekamy na wybory!


Wizyta w oddziale "Tymoteusz" z Milejowa (8 czerwca) 

8 czerwca Paulina i Dominika miały przyjemność spotkać się członkami oddziału "Tymoteusz" z Milejowa. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie medytowaliśmy fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o odnalezieniu Pana Jezusa w Świątyni. Wspólnie zastanawialiśmy się co Pan Jezus chce nam powiedzieć przez to Słowo. Rozmawialiśmy też o tegorocznych rekolekcjach, które odbędą się w WDM. Mamy nadzieję, że już niedługo się tam spotkamy!

tymoteus


Wizyta w oddziale "Przystań" z Łańcuchowa (10 czerwca) 

10 czerwca odbyło się spotkanie KSM w Łańcuchowie, w którym uczestniczyła Kasia i Dominika z zarządu KSM AL. Na spotkaniu zostało wybrane kierownictwo, w skład którego wchodzą: Prezes: Edyta Kochańska Skarbnik: Katarzyna Zarzycka Sekretarz: Emilia Łońska , w spotkaniu uczestniczył również ksiądz proboszcz parafii w Łańcuchowie, który objął  funkcję Asystenta oddziału. Bardzo cieszymy się, że możemy reaktywować KSM w tej parafii, życzymy wiele łask na podjętą służbę!

łańcuchów zdj


 Wizyta w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lublinie (16 czerwca) 

Na ulicy Krochmalnej w Lublinie powstają zalążki nowego oddziału. Bartłomiej Pierepienko - koordynator regionu lubelskiego przyjechał tam z wizytą. Spotkanie poprowadził Michał o kochających oczach Boga. Zastanawialiśmy się jak ważny dla drugiego człowieka jest nasz kochający wzrok pełen zrozumienia i akceptacji. Na pewno odwiedzimy ten oddział jeszcze po wakacjach z nadzieją, że zostanie od niedługo powołany. Powodzenia!


Wizyta w oddziale "Zorza" z Niedrzwicy Kościelnej (16 czerwca) 

Dnia 16 czerwca Ania i Aneta wybrały się do oddziału "Zorza" w Niedrzwicy Kościelnej na wybory. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej, a następnie przeszliśmy do salki, gdzie na początku opowiedziałyśmy o swojej drodze w KSMie. Przedstawiliśmy uczestnikom spotkania, czym zajmują się członkowie kierownictwa. Kiedy wszelkie wątpliwości zostały rozwiane rozpoczęliśmy głosowanie. I tak o to prezesem została Ola Rudzka, sekretarzem Patrycja Sulenta, a skarbnikiem Jarek Bork. Dziękujemy ustępującemu kierownictwu, które zawsze walczyło o swój oddział i nigdy się nie poddało. Nowo wybranemu kierownictwu życzymy dużo wytrwałości i wiele łask, aby budować wspólnotę młodych wierzących ludzi.

36909841 1800388413409100 8260622325381070848 n


Dziękujemy wszystkim oddziałom za przyjęcie. Do zobaczenia w wakacje na rekolekcjach, a od września - w waszych salkach!

Udanych wakacji życzy Zarząd KSM AL!