godlo

Przedstawiamy przegląd wizyt w oddziałach KSM AL, z którymi spotkaliśmy się w maju 2018r.

 

 

Wizyta w oddziale Yo-zafat "Ut unum sint" z Rejowca w ramach szkolenia liderskiego (4 maja) 

Dnia 04.05.2018r. KSM Rejowiec Yo-zafat "Ut unum sint" gościł przyszłego lidera Bartosza, który przybył wraz z koordynatorką regionu chełmskiego Martyną. Bartosz poprowadził spotkanie wzbudzające refleksje na temat śmierci. Przypomniał nam o śmiertelnej naturze człowieka i uświadomił nas, że możemy umrzeć w każdej chwili. Na początek pomodliliśmy się do Świętego Józefa, który jest patronem dobrej śmierci. Następnie musieliśmy się trochę poznać. Naszym zadaniem było przedstawienie się w czasie przeszłym. Każdy z nas musiał opowiedzieć o sobie: jaki był dla innych, jakie posiadał pasje, gdzie się uczył. Kolejny punkt spotkania pokazał nam, że każdy ma marzenia i cele, które musielismy opisać na kartkach. Ciekawe były także pytania, które gość do nas kierował (np. Kto z nas chciałby pójść do nieba? -musieliśmy podjąć szybką decyzje i szczerze sobie odpowiedzieć). Kolejnym zadaniem było napisanie testamentu dla swoich bliskich. Musieliśmy zastanowić się, co chcielibyśmy przekazać najbliższym po śmierci. Nie chodziło tu o wszelkie dobra materialne lecz o opisanie naszych relacji z rodziną i przyjaciółmi. Pogłębiliśmy się w myśleniu, że osoby są ważniejsze niż przedmioty. Pod koniec spotkania podzieliliśmy się na dwie grupy i tworzyliśmy plakaty. Zadaniem obu grup było przedstawienie momentu śmierci człowieka. Zespoły różniły się tym, że przedstawiały one śmierć znacznie różniących się od siebie ludzi. Grupa pierwsza, człowieka dobrego, religijnego, a druga grzesznika. Na koniec Bartosz poprowadził modlitwę, a ksiądz asystent błogosławieństwo. Spotkanie zakończyliśmy naszym tradycyjnym słówkiem "Dobrze, że jesteś". Było to dla nas bardzo wartościowe spotkanie.

Weronika Koper

received 1349835901783998


Wizyta w oddziale "Armia Pana" ze Świdnika (11 maja) 

11 maja Paulina i Ania odwiedziły niezapowiedzianie oddział „Armia Pana” w Świdniku. Miały przemiłą okazję do wzięcia udziału w spotkaniu, prowadzonym przez Panią Prezes – Olę. Wspólnie rozmawialiśmy o potrzebie misji w Kościele, zastanawialiśmy w jaki sposób my możemy pomagać innym oraz czy kiedyś bylibyśmy w stanie wyjechać w miejsce, w którym nas potrzebują.  

Dziękujemy za otwarte przyjęcie, mimo że z zaskoczenia!

armiapanaMAJ


 Wizyta w oddziale "Esperanca" z Czemiernik (11 maja)

11.05.2018 odwiedził nas ks.Tomasz Gap wraz z Dominiką i Kasią. Dziewczyny poprowadziły spotkanie. Mieliśmy okazję poznać się wzajemnie a także pobawić. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji a kierownictwo zdobyło wiele cennych wskazówek. Ta wizyta była częścią niespodzianki, która ucieszyła niejedną osobę. Miło spędziliśmy razem czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 
FB IMG 1528190912812

 Wizyta w oddziale "Agnus Dei" z Wąwolnicy w ramach szkolenia liderskiego (11 maja) 

11 maja z wizytą do oddziału "Agnus Dei" w Wąwolnicy wybrali się liderka KSM AL Klaudia Korczak i zastępca prezesa zarządu Jacek Jęczmionka.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta w  Wąwolnicy. Tematem spotkania była POKORA. Rozpoczęliśmy modlitwą o pokorne serca. Następnie była krótka zabawa integracyjna by wszyscy mogli lepiej się poznać. Kolejnym punktem było przedstawianie scenek z Pisma Świętego. Które miały pokazać pokorę jako ważną cechę ale i trudną do zdobycia. Scenki pokazywały jak ważna jest ta cecha dla naszej relacji z Bogiem. Następnym punktem spotkania była medytacja fragmentu o faryzeuszu i celniku gdzie pojawiło się krótkie świadectwo liderki. Świadectwo pokazywało drogę liderki do KSM i zachęcało nowych uczestników do dalszego rozwoju w stowarzyszeniu. Na koniec uczestniczy otrzymali małe prezenty czyli fragmenty z dzienniczka świętej s. Faustyny który mówi o pięknej pokorze.


 Wizyta w oddziale z Wólki w ramach szkolenia liderskiego (11 maja)

Dnia 11 maja z wizytą do powstającego oddziału w Wólce przyjechał koordynator regionu lubelskiego- Bartłomiej Pierepienko wraz z Basią Woleń, która w ramach szkolenia liderskiego poprowadziła spotkanie na temat aborcji i tego, dlaczego powinna być zakazana. Po Nabożeństwie Majowym i Mszy Świętej udaliśmy się do salki. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą do Matki Bożej Dzieci Nienarodzonych. Następnie w ramach integracji każdy napisał swoje imię pionowo i do każdej litery dopisał wyraz, który go opisuje. Później urządziliśmy debatę oksfordzką, której teza brzmiała- „Aborcja to zło i złamanie V przykazania danego nam przez Boga”. Wspólnie stwierdziliśmy, że jest ona słuszna, a na podsumowanie debaty przeczytaliśmy fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Obejrzeliśmy również krótki filmik o świętej matce- św. Joannie Beretcie Molli. Dowiedzieliśmy się też czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Zagrożonego Zagładą. Na koniec urządziliśmy krótką zabawę i pomodliliśmy się za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli. Dziękujemy oddziałowi z Wólki za miłe przyjęcie i aktywność podczas spotkania.


 Wizyta w oddziale "Libertatem" z Lublina w ramach szkolenia liderskiego (18 maja)

18 maja Karolina Głos w ramach szkolenia liderskiego odbyła spotkanie w oddziale "Libertatem" w Lublinie, towarzyszyła jej Kasia Dorota. 


Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy a następnie Karolina przeprowadziła  spotkanie na temat "Wiele wyznań jeden Bóg". Dowiedzieliśmy się o podobieństwach które łączą religie miedzy sobą, różnicach które nas dzielą, czym różnił się Jezus od innych założycieli i wiele innych ciekawych rzeczy. Całe spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

received 1656353111149852


Wizyta w oddziale "Gaudium" z Lublina w ramach szkolenia liderskiego (18 maja)

18 maja Ewa Amryszewska z koordynatorem regionu lubelskiego Bartkiem Pierepienko odwiedziła oddział "Gaudium". KSMowiczka poprowadziła spotkanie o religiach świata. Dowiedzieliśmy się dzięki niemu wielu ciekawych rzeczy o chrześcijaństwie, islamie, judaiźmie, hinduiźmie i buddyźmie. Dziękujemy oddziałowi z parafii św. Józefa za ciepłe przyjęcie!


Wizyta w oddziale "Zorza" z Niedrzwicy Kościelnej (19 maja)

W sobotę 19 maja odbyło się spotkanie KSM Zorza w Niedrzwicy Kościelnej, spotkanie poprowadziła Aneta, koordynatorka regionu kraśnickiego. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, dalsza część spotkania odbyła się w salce. Tematem spotkania była wspólnota. Rozważaliśmy czym różni się "kościół" od "Kościoła". Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić scenki, które ukazują jak powinni zachowywać się katolicy. Wspólnie zrobiliśmy listę cech osoby wierzącej. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby stawać się coraz lepszym chrześcijaninem. Odkryliśmy również jakie jest nasze miejsce we wspólnocie. Spotkanie miało na celu pokazanie jak ważną wartość ma dla nas wspólnota. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest ważną częścią danej wspólnoty.


Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej radości atmosferze, a my już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!


Wybory w Wólce (25 maja)

Spotkanie zaczęliśmy chwilę po 19 w dolnym kościele. Ola miała urodziny, więc powitaliśmy ją hucznym „Sto lat”. Po krótkiej modlitwie przystąpiliśmy do meritum, czyli tematyką związaną z wyborami. Gosia i Bartek przedstawili nam czym zajmują się członkowie kierownictwa i wspólnymi siłami stworzyliśmy chmurki obrazujące poszczególne role. Po wyjaśnieniu wszystkiego zasiedliśmy do głosowania. Najpierw zgłaszaliśmy kandydatury, a potem każdy oddał anonimowy głos. Tak oto prezesem oddziału została Karolina, zastępcą prezesa Adam, skarbnikiem Ola, sekretarzem Asia. Następnie Gosia i Bartek na osobności przekazali nam informacje co do naszego celu oraz zapewnili nam swoją pomoc.

33664095 583424342041492 734797680902930432 o


 Dziękujemy wszystkim oddziałom za przyjęcie. Do zobaczenia w czerwcu w waszych salkach!