godlo

Drodzy ksmowicze, serdecznie zapraszamy na „Marsz ku pamięci Rotmistrza Pileckiego”, który odbędzie się 13 maja o godzinie 13:15. Jednocześnie informujemy, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej należy do Honorowego Komitetu Poparcia Marszu.

Głównym celem marszu, jest wspólne uczczenie pamięci jednego z najodważniejszych żołnierzy II Rzeczpospolitej, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej oraz powstania warszawskiego, ochotnika do Auschwitz, autora „raportów Pileckiego”, członka organizacji niepodległościowych walczących z okupantem niemieckim i sowieckim.

Kolejnym celem marszu, jest budowania braterstwa w Polskim społeczeństwie wokół postaci Witolda Pileckiego i jego niekwestionowanego autorytetu. Pragniemy ukazać życiorys Rotmistrza Pileckiego, głównie młodemu pokoleniu, jako wzór godny naśladowania, pokazujący jak wspaniale można przeżyć swoje życie, służąc Ojczyźnie.

Do wspólnego marszu zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic, bez względu na poglądy i przekonania polityczne, chcemy aby postać Rotmistrza Pileckiego niwelowała wszelkie podziały w naszym społeczeństwie i umacniała jedność Narodu.

Program wydarzenia:

13: 15 – Msza Święta w intencji duszy Rotmistrza Witolda Pileckiego w kościele Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza

14: 15 – Start marszu z Placu Wolności

Trasa: Plac Wolności ul. Bernardyńska/Wyszyńskiego Stare Miasto Dziedziniec Zamku Lubelskiego

Dziedziniec Zamku Lubelskiego: część oficjalna, przemówienia gości, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zakończenie marszu.

 

Zapraszamy wszystkich KSM-owiczów gotowych do służby Ojczyźnie!

pileckinastrone