godlo

Przedstawiamy przegląd wizyt w oddziałach KSM AL, z którymi spotkaliśmy się w kwietniu 2018r.

Pierwszy rok oddziału Armia Pana ze Świdnika (6 kwietnia)

Kwiecień zaczeliśmy od świętowania 1 roku od reaktywacji oddziału KSM Armia Pana. Spotkaliśmy się w Wymarzonym Domu Młodych, gdzie odprawiona została Msza Święta. Następnie obejrzeliśmy film i zjedliśmy tort. Dziekujemy za zaproszenie i życzymy dalszego rozwoju Waszego oddziału! 

22308876 161490044564173 4710467183436512045 n


Wizyta w oddziale Pełnia Serca z Łęcznej w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

13 kwietnia Dominika razem z liderem Andrzejem odwiedzili oddział "Pełnią Serca" w Łęcznej. Andrzej przeprowadził spotkanie o Maryi. Na początku wspólnie tworzyliśmy obraz idealnej matki, później medytowalismy fragment o nawiedzeniu św. Elżbiety. Na koniec rozmawialiśmy o naszych mamach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wszyscy się udzielali, na koniec wspólnie pomodliliśmy się za rodziców. Dziękujemy "Pełni Serca za tak miłe przyjęcie!

 


 Wizyta w oddziale Faustyna z Turki w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

W dniu 13 kwietnia oddział „Faustyna” w Turce odwiedziła koordynatorka regionu lubelskiego oraz Kinga Grzesiak, która w ramach szkolenia liderskiego poprowadziła spotkanie pod tytułem: „Czy miłość jest naprawdę najważniejsza?”.  Na początku odbyła się medytacja „Hymnu o miłości”  (1 Kor, 13). Wszyscy podzieliliśmy się swoimi przemyśleniami, które były bardzo zbieżne ze sobą. Prawdziwa Miłość nigdy nie ustaje, a nią jest Jezus Chrystus , my jako ludzie jesteśmy niczym bez miłości. Miłość musi obfitować w naszym życiu, żebyśmy mogli działać i żyć prawdziwie. Następnie układaliśmy rebusy definicji miłości oraz odpowiedzieliśmy sobie na pytania tj.: Dlaczego miłość nie dla wszystkich jest najważniejsza? Co powoduje, że jest spychana na drugi plan? Dlaczego nie okazujemy miłości względem każdego człowieka?  Po pytaniach dostaliśmy cytat z Biblii, który brzmi następująco: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 34-35). Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.

30705894 1349877121825709 3210422937760825344 n


Wizyta w oddziale „Totus Tuus” z Nasutowa w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

13 kwietnia z wizytą do oddziału „Totus Tuus” w Nasutowie wybrała się liderka KSM AL – Martyna Łukasiewicz, oraz koordynatorka regionu podlubelskiego – Katarzyna Dorota.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą,  następnie spotkanie w salce przeprowadziła Martyna. Tematem spotkania była samotność.  Mówiliśmy o tym czy jest samotność, jakie są jej owoce, oraz jak w pozytywny sposób możemy wykorzystać chwile naszej samotności. Na koniec spotkania mieliśmy możliwość przemedytowania fragmentu Ewangelii, po czym cały oddział chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami. 

nasutów


 Wizyta w oddziale „Semper Tuo” ze Świdnika w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

„Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.” – 13 kwietnia Kuba Wiącek – tegoroczny lider wraz z Anią odwiedzili świdnicki oddział Semper Tuo. Podczas spotkania poruszane były kwestie postrzegania innych ludzi a także sposoby na obojętność względem naszych braci. W gronie 12 osób zrozumieli, jak ważny jest dialog z drugą osobą oraz, że dzięki niemu wiele sytuacji trudnych czy wręcz niemożliwych można rozwiązać.  Dziękujemy przede wszystkim Kubie za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie spotkania, a oddziałowi „Semper Tuo” za iście rodzinną atmosferę oraz niesamowitą otwartość w dzieleniu się swoim świadectwem. 

 

Semper Tuo


Wizyta w oddziale „Soli Deo” z Wilkołaza w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

W piątek (13 kwietnia) odział "Soli Deo" w Wilkołazie odwiedziła Aneta - koordynatorka naszego regionu - oraz Julka, która w ramach szkolenia liderskiego poprowadziła spotkanie według swojego konspektu na temat Miłosierdzia Bożego. Na początku pomodliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego. Rozmawialiśmy na temat tego Czym jest dla nas Miłosierdzie i jak je rozumiemy. Następnie pracowaliśmy w grupach rozważając uczynki miłosierdzia. Przeczytaliśmy również fragment dzienniczka siostry Faustyny. Na koniec spotkania pomodliliśmy się litanią do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

30708420 799315846946315 2191332128766033920 n


Wizyta w oddziale „Barka” z Siedliszcza w ramach szkolenia liderskiego (13 kwietnia)

W piątek (13.04.2018), jak co tydzień, zebraliśmy się w naszej salce, aby przeprowadzić kolejne spotkanie. Tym razem zapowiadało się inaczej niż zwykle, ponieważ mieliśmy przyjemność gościć: Martynę Gieletę, Marka Borzęckiego oraz Mateusza Dubiela, który poprowadził dla nas spotkanie i medytację.
Na wstępie pomodliliśmy się do Ducha Świętego o owocne spotkanie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, w których medytowaliśmy fragment Pisma Świętego, którego tematyką był Sakrament Eucharystii. Zadaniem każdego zespołu było ułożenie w odpowiedniej kolejności elementów Mszy Świętej. Potem zastanowiliśmy się, jaką funkcję możemy pełnić w Kościele podczas Liturgii. Gdy zrealizowaliśmy wszystkie zdania, które przygotował dla nas Mateusz, przeprowadziliśmy losowanie. W intencji wylosowanej osoby, mieliśmy modlić się przez tydzień.
Na zakończenie naszego spotkania odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nasz oddział na długo będzie pamiętał tę wizytę, podczas której pogłębiliśmy wiedzę na temat Sakramentu Eucharystii.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Martynie Gielecie, Markowi Borzęckiemu oraz Mateuszowi Dubielowi za odwiedziny i wspólną modlitwę.

 

30550152 2147458652142742 622353258 o


Wizyta w oddziale „Fatima” z Lublina (20 kwietnia)

 

Podczas gdy nasi liderzy szkolili się w Częstoborowicach odbyło się spotkanie w oddziale "Fatima", które poprowadził Bartek Pierepienko - koordynator regionu lubelskiego. Podczas tego spotkania uczyliśmy się kłócić. Dyskutowaliśmy też czy można sprzeczać się z Panem Bogiem i czy kłótnie pomagają w relacjach z ludzmi. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i herbatę po spotkaniu.

 

30738141 1694894440591457 1996224563511296000 n


Wizyta w oddziale „Cor Jesu” z Bobów (26 kwietnia)

26 kwietnia koordynatorki regionu kraśnickiego – Aneta i Paulina, wybrały się do oddziału „Cor Jesu” w Bobach. Mimo, iż spotkanie odbyło się w niewielkim gronie, to z pewnością można zaliczyć je do udanych.

W trakcie tego pięknego, czwartkowego popołudnia rozmawialiśmy o KSM-ie, a konkretnie o działalności oddziału, o tym jakich akcji tutejsi KSM-owicze się podejmują, jak działają przy parafii, ale też o tym czym KSM jest dla nich samych.

Rozmawialiśmy również o tym co dzieje się w naszej diecezji i szukaliśmy wspólnie, odpowiedniej przestrzeni dla KSM-owiczów z Bobów.

Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej radości atmosferze, a my już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!

 

IMG 20180426 221100 115


 Wizyta w oddziale „Metanoia” z Bełżyc w ramach szkolenia liderskiego (27 kwietnia)

Piątkowe spotkanie w oddziale „Metanoia” w Bełżycach w ramach szkolenia liderskiego  poprowadziła Łucja Kuźma. „Małżeństwo w oczach ludzi młodych” – tak brzmiał temat konspektu, który został przygotowany przez Łucję. Miał on na celu przedstawienie istoty małżeństwa, refleksje nad tym, dlaczego młodzi ludzie coraz rzadziej decydują się na zawarcie związku małżeńskiego oraz dlaczego kościół nie popiera związków niesakramentalnych, ukazanie niektórych problemów małżeńskich i pomysły na ich zwalczenie, przedstawienie wzorów świętych małżeństw, które mogą zachęcić młodych do formowania swojej miłości i związków z Bożą pomocą. Oczywiście nie zabrakło integracji oraz zabaw. Spotkanie zakończyliśmy słowami „Hymnu o miłości” (1 Kor, 13).

31369254 831554570375448 2872840445325475840 n


 Wizyta w oddziale „Fides” z Bychawki (27 kwietnia)

W piątek 27 kwietnia odbyło się spotkanie KSM Fides w Bychawce, spotkanie poprowadziła Aneta, koordynatorka regionu kraśnickiego. Tematem spotkania była wspólnota. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić scenki, które ukazują jak zachowują się "ludzie ze wspólnoty". Wspólnie zrobiliśmy listę cech osoby wierzącej i zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby dążyć do tego opisu. Spotkanie miało na celu pokazanie jak ważną wartość ma dla nas wspólnota. Odkryliśmy również jakie jest nasze miejsce we wspólnocie. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest ważną częścią danej wspólnoty.
 
IMG 20180428 222748 045

Wizyta w oddziale „Źródło” z Łęcznej w ramach szkolenia liderskiego (27 kwietnia)
 
27 kwietnia Ola poprowadziła spotkanie w oddziale "Źródło" z Łęcznej. Odbyło się to w ramach szkolenia liderskiego. Nauczyliśmy się wiele o misjonarzach, którzy ewangelizują w różnych zakątkach świata i zastanawialiśmy się, gdzie chcielibyśmy pojechać, aby głośnić Dobrą Nowinę oraz w jaki sposób byśmy mówili o Jezusie. Dziękujemy najstaszemu oddziałowi KSM w naszej Archidiecezji za miłe przyjęcie! 

Wizyta w oddziale „Zorza” z Niedrzwicy Kościelnej w ramach szkolenia liderskiego (28 kwietnia)
28 kwietnia odbyło się spotkanie w oddziale KSM "Zorza" w Niedrzwicy Kościelnej. Poprowadziła je Ola Nowicka w ramach szkolenia liderskiego. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 18.00, dalsza część spotkania odbyła się w salce. Po modlitwie na rozpoczęcie poprowadzona została zabawa integracyjna. Tematem spotkania było przykazanie miłości, a jego głównym celem uświadomienie sobie, jak ważna jest realizacja przykazania miłości w życiu, okazywanie miłosierdzia oraz dostrzeganie go w najmniejszych elementach otaczającego świata. Spotkanie zostało zwieńczone grą kalambury oraz modlitwą na zakończenie, po czym wszyscy udali się do domów.
 
IMG 20180428 221112 049

Dziękujemy wszystkich oddziałom za przyjęcie. Do zobaczenia w maju w waszych salkach!