godlo

W dniach 9-11.03.2020 r. członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej wraz z Księdzem Asystentem - Krzysztofem Krzaczkiem, przeprowadzili rekolekcje wielkopostne w parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie.

Pierwszego dnia uczniowie byli podzieleni na grupy, w których mieli stworzyć swój wymarzony dom. Opisali w nim uczucia, emocje oraz wartości, które powinny się tam znaleźć. Na podstawie ewangelii mogliśmy się nauczyć tego, że miłosierdzie jest czymś ważnym, oraz że powinniśmy dawać siebie ludziom, niezależnie od tego jacy oni dla nas są. Celem tego dnia było uświadomienie, że plan Boga na moje życie jest dobry. Pomogło nam w tym zbudowanie domu bez planu. Tak samo jest z naszym życiem, jeśli nie idziemy według Bożego planu może być nam ciężko. Zaprosiliśmy każdego do budowania swojego życia z Bogiem.

Drugi dzień poruszał tematykę rodziny. Uczestnicy mogli wysłuchać świadectw, które mówiły o tym jak Pan Bóg działa w ich rodzinie oraz jak uzdrawia te relacje. Tego dnia również mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, podczas którego członkowie naszego Stowarzyszenia otaczali ich modlitwą.

Trzeciego dnia odbyła się Msza, w której poruszana została tematyka wspólnoty. „Tak jak w domu bez ścian jest zimno, tak jest bez Ciebie w Kościele”. Ksiądz uświadomił każdego jaką ogromną moc ma modlitwa. Przez świadectwo pokazali jak wielką wartość ma wspólnota. Po Mszy każdy z uczestników mógł pozyskać więcej informacji na temat tego czym jest KSM.

Był to owocnie spędzony czas zarówno dla uczestników jak i prowadzących te rekolekcje.