godlo

Wstrząsający. Prawdziwy. Dokładny. Dokument Witolda Pileckiego. O Auschwitz. O Polakach. O Niemcach. O życiu. O śmierci. O cierpieniu. O strachu, walce, konspiracji i przetrwaniu. 

Teatr Bez Maski zaprasza 6 marca o godzienie 20.00 do Domu Kultury LSM przy u. Wallenroda 4A na spektakl Pilecki.Raport.

W spektaklu mówimy słowami Pileckiego. Powracamy do wydarzeń przerażającego Oświęcimia. Wnikamy w powykrzywiane człowieczeństwo, brutalnie dotknięte zdziczeniem.

Za wszelką cenę trwamy przy resztkach wrażliwości, nie popadając w nieczułą bierność i pozbawioną przyszłości obojętność. Trzymamy się człowieka, mimo że od niego (jego bezdusznej postaci) właśnie chcemy uciec jak najdalej.

 

Spektakl to wędrówka w przeszłość. Ale im głębiej się cofamy, tym bardziej rysujemy smutny obraz dzisiejszego świata – tych miejsc, w których brat zabija brata, w których następuje podział na tych co żyć mogą i na tych co żyć nie powinni, w których śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych.

Spektakl Pilecki. Raport. to świadectwa przeżycia nadziei w człowieku poddanym 

promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze. O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu.

Spektakl grany jest przez 7 aktorów. Oparty jest w całości na fragmentach oryginalnego tekstu „Raportów Pileckiego”, opisując warunki panujące w obozie zagłady oczami Witolda Pileckiego.


Scenariusz: w 90% to wybór z oryginalnego tekstu "Raportu" Witolda Pileckiego, 5% to fragmenty książki "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza a Kempis, a 5% to tekst dramatyczny Marcina Wąsowskiego powstały w oparciu o wspomnienia syna Witolda - Andrzeja Pileckiego.
🎭
Pilecki.Raport
Teatr Bez Maski
Reżyseria Marcin Wąsowski
Scenografia i kostiumy Marta Zbańska
Muzyka Urszula Kasprzak-Wąsowska (UrKa Wonsowska)


Aktorzy: Michał Łysiak, Iga Najda, Sylwia Baran, Karolina Kowal, Melka Marlena Żukowska, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek.


➡️BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI - do pobrania:
📲 https://evenea.pl/event/pilecki2/
LUB

🏤Dom Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4A w godzinach
poniedziałki, czwartki i piątki w godz. 8:00 – 14:00
wtorki i środy w godz. 14:00 – 20:00