godlo

Jednym z działań realizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej było prowadzenie Świetlicy mieszczącej się przy ul. Krakowskie Przedmieście 1 w Lublinie. Ośrodek działał od 1999 roku. Jego podopiecznymi były głównie dzieci zamieszkujące teren Starego Miasta oraz Śródmieścia Lublina w wieku od 6 do 18 lat. 

Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pomysł założenia i prowadzenia Świetlicy powstał z pięknej akcji młodzieży działającej przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży pod okiem księdza Mieczysława Puzewicza. Był to wakacyjny projekt pod nazwą „Dobre Wakacje w Dobrym Mieście” skierowanych do dzieci zamieszkujące teren miasta Lublin, który okazał się być tak ogromnym sukcesem, że zajęcia postanowiono kontynuować. W ten sposób rozpoczęła Świetlica rozpoczęła swoją działalność w formie cyklicznych zajęć, która trwała aż 19 lat. 

Wkład w tworzenie Świetlicy miała niezwykle liczna grupa młodych ludzi o pięknych, przepełnionych miłością sercach. To właśnie dzięki nim – dzięki Wam – stworzone zostały warunki do rozwijania swoich pasji, nauki czy spędzenia wolnego czasu dla wielu dzieci. Każda pomoc, chociażby najmniejsza, przyczyniła się do budowania tego wielkiego dzieła. 

Niestety, z powodu braku możliwości spełnienia wymogów i potrzeb dotyczących prowadzenia placówki, z dniem 1 stycznia 2020 roku Zarząd KSM AL podjął decyzję o zamknięciu Świetlicy opiekuńczo–wychowawczej. 

Dziękujemy niezmiernie wszystkim, którzy włączyli się w działanie Świetlicy oraz wykazali się dobrocią i otwartością serca poprzez pomoc w jej prowadzeniu.

Informujemy zarazem o pojawieniu się nowej świetlicy środowiskowej działającej przy ul. Prym. Stefana Wyszyńskiego 2 w Lublinie. Świetlica posiada w swojej ofercie różnorodne zajęcia dla dzieci, m. in. zajęcia umuzykalniające, programowania czy sportowe. Obecnie trwa nabór dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Zachęcamy serdecznie do zainteresowania się tą ofertą.