Święto Patronalne KSM

Kochany KSM-owiczu!

 

25 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, już po raz 26 obchodzić będziemy nasze Święto Patronalne. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem: „Idźmy, czyńmy uczniów!”.

 

Zapewne masz świadomość, że bycie chrześcijaninem jednocześnie czyni Cię uczniem. Ale czy pamiętasz, że na Tobie w sposób szczególny spoczywa również odpowiedzialność za to, by innych uczniami czynić? Bo przecież „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” (Łk 12,39-48). Można śmiało powiedzieć, że KSM wymaga wiele: poświęcania swojego wolnego czasu,
pokonywania swoich słabości, ciągłego wzrastania. Ale czy to właśnie nie te wyzwania pokazują Ci jak wiele jesteś w stanie osiągnąć? Że jesteś wartościowy i to, co robisz jest dobre i piękne?

 

Każdy z nas ma za sobą rok pracy w oddziale czy na szczeblu diecezji. Każdy z nas może pochwalić się wieloma pozytywnie przeprowadzonymi akcjami czy doświadczeniami. Ale też każdy z nas ma za sobą chwile zwątpienia i trudności. Dlatego właśnie nasze wspólne spotkanie, podczas którego mamy możliwość dzielenia się doświadczeniem Pana Boga, a także radosnego spędzenia czasu w swojej obecności ma tak wielką wartość. Bo przecież potrzebujemy siebie wzajemnie! Szczególnie wtedy, gdy przytłacza nas szara rzeczywistość, kiedy musimy zderzyć się z przeciwnościami losu czy innym spojrzeniem na świat, poczucie przynależności do wspólnoty okazuje się na wagę złota. Święto Patronalne jest więc idealnym czasem by przypomnieć sobie, że nie jesteś sam! I mimo poczucia tak wielkiej odpowiedzialności, która na Tobie spoczywa, perspektywa korzyści, które płyną z podążania Drogą Chrystusową jest o wiele większa.

 

Chciałabym, abyśmy podczas naszego Święta przede wszystkim przypomnieli sobie, co znaczy „pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”, po to, aby słowo GOTÓW było naszym codziennym wyrazem oddania się w ramiona Tego, który nas posłał.

 

Pełna nadziei na spotkanie, pragnę z całego serca zaprosić Cię na to wspólne świętowanie przynależności do naszego Stowarzyszenia. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby Cię zabraknąć!

 

Z KSM-owskim GOTÓW!
Anna Matuszewska
Prezes Zarządu KSM AL

 


Plan obchodów Święta Patronalnego:

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
15:00 - Recepcja, zapisy oddziałów, zapisy osób składających przyrzeczenie
15:30 - Uroczysta Gala 
17:30 - Obiad

 

Archikatedra Lubelska
19:00 - Uroczysta Msza Święta z udziałem KSM-owiczów i księży asystentów, złożenie lub odnowienie Przyrzeczenia, wręczenie nowym Członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży znaczków i legitymacji
20:00 - Uwielbienie